Sondaj Çalıştayı 

SONDAJ ÇALIŞTAYI

Kişiler, şirketler, kurumlar bugünkü zemini görerek bulunduğu yeri farkeder, swot analizi ile beyin fırtınası yaparlar. Gelecek resmini belirler, bugünden arzulanan hedef resme doğru bir yol planı yaparlar.

Sondaj Çalıştayının Amacı 

Kişi, şirket ve kurumun sağlam bir stratejik plan yapabilmesi için bugünkü durumlarını görmelerini sağlamak, en tarafsız ve gerçek değerlendirmelerle, korumaları gereken özellikleri, bırakmaları gereken alanları, artırmaları gerekenleri ve azaltacakları nitelikleri özgür saygın bir ortamda farkederek vizyon belirlemektir.

Sondaj Çalıştayı Nasıl Yapılır ?

Karar almada ve uygulamada etkili yöneticive uzmanlardan oluşan katılımcılarla, üç gün tüm dış etkenlerden uzak bir ortamda yapılır çalıştay.

İlk gün, sondaj çalıştayı açılışı, üst yönetimin ön bilgilendirmesi, beklenti amacı aktarılır. Konferans düzeninde başlayan çalıştayda, sektörel ve etkin iletişim konulu güncel bilgiler verilir. Beyin fırtınası başlatılır.

Sonrasında, gruplar oluşturulur. Eş zamanlı çalışmalar başlatılır. Tüm fikirlerin alınması, dinlenmesi, kağıtlara yazılması önemlidir. Çalışmaların sonucu gruplar sunum yapar. Sorular cevaplanır, ana sunuma geçilir.

Çalıştayın sonunda özet sunumda , bugünün fotoğrafı, yeni alanlar, fırsatlar güçlü yönler ile riskler ve taslak plan aktarılır.